RINA Hakkında | Bizimle Çalışın | Yayınlar | Haberler ve Etkinlikler
 |  Site Haritası  |  Arama      
ANASAYFA | İLETİŞİM
Kamu İdareleri
 
 
Tüm hizmetlerimizi görmek için tıklayınız
 

İstanbul Merkez Ofis
Değirmen Sk. Nida Kule İş Merk.
No:18 Kat:9 Kozyatağı 34752
Kadıköy Istanbul TÜRKİYE
Telefon : +90.216.571 54 00
Faks : +90.216.571 54 99
info.tr@rina.org
Ana Sayfa > Sektörler > Kamu İdareleri
 
Kamu İdareleri
 

KAMU İDARELERİ

Her bir organizasyon aktivitelerini gerçekleştirirken; ürün veya hizmet kalitesinin müşteriyi tatmin etmemesi, çevresel etki yaratma, iş sağlığı ve emniyeti ihlalleri gibi birçok riskle karşı karşıya kalmaktadır. Kısaca; sürekli anlamda risk altında faaliyetlerine devam etmek zorunda kalan, yasal mevzuatları ve sözleşmesel sorumlulukları dikkate alarak ürün ve ürün güvenliği ya da sunulan hizmetlerle ilintili taahhütleri yerine getirme zorunda gelişen bir ekonomik düzen içerisinde organziasyonlar varlıklarını sürdürmektedir.

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından denetlenen bu riskler toplumun gelecek dönemler için yapılanmasına etki ederek, toplum kalitesinin gelişimine önemli katkıda bulunacaktır. 

RINA uluslararası tanınırlığı yüksek olan yönetim sistemleri belgelendirme hizmetleri sunmakta (ISO 9001:ISO 4001, OHSAS 18001, SA 8000, EMAS Doğrulaması, ISO 27001 v.b.) ve kamu kurum ve kuruluşlarını ilgili alanlarda iyi uygulama örnekleri ile tanıştırmaktadır. Örnek olarak; RINA ISO 14001 standartı uygulamasını 1999 yılında belediyelerde gerçekleştiren ilk kuruluş olmuştur.   EMAS Doğrulaması uygulaması için de RINA yine öncü rolünü üstlenmiştir.

RINA’nın sunmuş olduğu diğer hizmetler kapsamında; bağımsız kontrolluk, gözetim, ve belgelendirme faaliyetleri kamu kurum ve kuruluşları tarafından talep edilen inovatif ve özel öneme sahip faaliyetlerdir.

Hizmet belgelendirmesi: sunulan hizmetin kalitesini hangi seviyede olduğunu hizmet satın alan taraflara deklere ederek, taahhütlerin gerçekleştirilmesi ve muhafaza edilmesinde fayda sağlamaktadır.

Bilgi Güvenliği Yönetim Hizmetleri Belgelnedirme Hizmetleri (ISO 27001) kamu kurum ve kuruluşlarında özel öneme sahip olup; yeterli teknik altyapı, operasyon, prosedürel yapının insan ve çevre boyutları ile ilgili kurumlarda mevcut veri koruma yönetim sistemi üzerinde  yeterli kontrolun olduğunu deklere etmek için tarafsız bir değerlendirme ve belgelendirme aracıdır.
Bağımsız kontrol kurululu ve belgelendirme hizmetleri henüz kamu kurum ve kuruluşları tarafından yagın olarak kullanılmamakla beraber; bu tip teşebbüs olduğu takdirde bilinçlendirme ve sistem kurmaya ve denetim konsepti ve kalifikasyon eğitimleri sunmak üzere RINA Grubu kuruluşlarından SOGEA RINA Training Factory bu ihtiyacı karşılamak üzere konusunda uzman eğitmenleri ile hizmete vermektedir.

 
Bu Sektörde Sunduğumuz Hizmetler
Sera Gazı Emisyonu Doğrulaması ve Onaylaması
Gözetim ve Denetimler
Risk Yönetimi
Belgelendirme
NACE CIP Seviye 2 Boya Enspektörlüğü Eğitimi (6 Kasım - 11 Kasım 2017)
NACE CIP Level 2 Boya Enspektörlüğü Eğitimi için kayıt süreci devam etmektedir.

Detay >>
NACE CIP Seviye 1 Boya Enspektörlüğü Eğitimi (30 Ekim - 4 Kasım 2017)
NACE CIP Level 1 Boya Enspektörlüğü Eğitimi için kayıt süreci devam etmektedir.

Detay >>
 ONLINE BİLGİ TALEBİ
 ONLINE TEKLİF TALEBİ
© 2008 Rina. Tüm hakları Saklıdır. en iyi 1024x768 ve yukarı çözünürlüklerde izlenir.Web Tasarım Grimor